شهروندی ترکیه شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

مطابق با ضوابط و مقررات موجود در این کشور، اتباع خارجی، این امکان را دارند که اقدام به اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک نمایند و این اقامت تا وقتی که ملک مذکور در تملک متقاضی باشد، تمدید خواهد شد. توجه داشته باشید که افزون بر مزایای متعدد این روش که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت، با داشتن این نوع اقامت، شما می توانید برای مهاجرت به سایر کشورها بخصوص کشورهای اروپایی، از طریق سفارتخانه های آن کشورها در ترکیه به مراتب سریعتر و آسانتر اقدام نمایید.

صفحه اصلی / اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

لیست املاک برای اخذ شهروندی ترکیه


تمامی آگهی ها
استانبول آسیایی
استانبول اروپایی

مطابق با ضوابط و مقررات موجود در این کشور، اتباع خارجی، این امکان را دارند که اقدام به اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک نمایند و این اقامت تا وقتی که ملک مذکور در تملک متقاضی باشد، تمدید خواهد شد. توجه داشته باشید که افزون بر مزایای متعدد این روش که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت، با داشتن این نوع اقامت، شما می توانید برای مهاجرت به سایر کشورها بخصوص کشورهای اروپایی، از طریق سفارتخانه های آن کشورها در ترکیه به مراتب سریعتر و آسانتر اقدام نمایید.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک چیست؟


برای این منظور نخست باید به ترکیه رفته و پس از بازدید از املاک گوناگون، ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس از طی مراحل خرید ملک و زدن سند آن به اسم شما، بایستی به اداره مهاجرت این کشور یا همان (Göç İdaresi)، مراجعه نموده و برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک درخواست دهید و در زمان تعیین شده، همراه با مدارک مورد نیاز به این اداره رفته و اقامت 1 ساله خود را دریافت نمایید.


شایان ذکر است که از لحاظ قانونی، محدودیت خاصی برای حداقل سرمایه، جهت خرید ملک در ترکیه اعمال نشده است. اما بهتر است اطلاعاتی از قیمت ملک در ترکیه داشته باشید و بدانید که حداقل به چه مقدار سرمایه نیاز دارید. همچنین بر اساس قوانین این کشور، تنها شرط لازم در خرید ملک این است که بایستی شش دانگ سند ملک به نام متقاضی و یا مشترکا تنها به صورت سه دانگ، سه دانگ به نام اعضای خانواده او باشد و ویژگی خاص دیگری برای ملک خریداری شده قید نشده است.


قیمت ملک در ترکیه به عوامل مختلفی نظیر شهر و محله، واقع شدن آن در برج ها و پروژه های معروف و مجهز، قدمت بنا، امکانات و… بستگی دارد. اما به طور میانگین قیمت ملک در این کشور حداقل از متری چهار هزار لیر شروع شده و لذا برای خرید یک خانه تقریبا پنجاه متری بایستی حداقل مبلغ دویست هزار لیر به بالا را در نظر گرفت.


اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران


قیمت ملک در ترکیه به پول ایران بسته به قیمت روز لیر محاسبه خواهد شد. به طور مثال؛ چنانچه قیمت لیر را بین 3000 تا 3500 تومان در نظر بگیریم، قیمت یک ملک 200 هزار لیری در ترکیه، چیزی حدود 600 تا 700 میلیون تومان خواهد بود.


توجه داشته باشید از آنجایی که در حال حاضر قیمت خانه در تهران، حتی در مناطق متوسط و رو به پایین نیز کمتر از یک میلیارد تومان نیست، شما با همین مقدار پول امکان خرید یک خانه نسبتاً خوبی را در ترکیه خواهید داشت و بدین ترتیب می توانید از مزایای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک نیز بهره مند شوید و در این کشور به کار و زندگی بپردازید.


گفتنی است که شما می توانید در هر شهری از ترکیه، ملک مورد نظرتان را مطابق با نیاز و سلیقه خود انتخاب نمایید. مثلا اگر شما به شهرهای مدرن، بزرگ و پرجمعیت علاقه دارید، خرید ملک در شهرهایی مثل آنکارا، استانبول و ازمیر پیشنهاد می شود ولی اگر به طبیعت و دریا علاقه مندید و البته قصد خرید ملک با قیمت پایین تری را دارید، شهرهایی مثل آنتالیا و مارماریس مناسب تر هستند.


با خرید ملک در ترکیه، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت این کشور داده می شود؟


در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، شما با خرید ملکی در ترکیه می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر هجده سال اقامت دریافت نمایید. و چنانچه فرزند بالای ۱۸ سال دارید، می توانید اسم او را در سند خانه قید کنید تا برای او نیز اقامت ترکیه را اخذ کنید. البته دقت کنید که آفیسر اداره مهاجرت ترکیه در این موضوع آزادی و اختیار عمل در تصمیم گیری داشته و ممکن است این درخواست را ریجکت کند.


اخذ شهروندی ترکیه

افتتاح حساب در ترکیه پیش از اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک الزامی است؟


خیر، بدون افتتاح حساب بانکی در این کشور نیز خرید ملک برای شما امکان پذیر می باشد. به این صورت که وجه پرداختی در قبال خرید ملک، از حساب شما یا وکیل تان به حساب مالک منتقل شده و ارائه فیش بانکی آن برای انتقال سند ضروری است.


مراحل خرید ملک و اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک


برای این کار بایستی مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1. نخست به ترکیه سفر کرده و پس از بازدید از املاک متعددی، ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس فرایند قیمت گذاری ملک توسط کارشناس شهرداری این کشور انجام می شود. نکته ای که وجود دارد این است که در ترکیه، بر خلاف ایران قیمتی که مامور دولت برای ملک اعلام می کند، با قیمت حقیقی ملک فرق آنچنانی ندارد و اکثرا کمتر از ده درصد است. از این رو، صاحبان املاک نمی توانند قیمت های غیر معقول و غیر واقعی به خریدار پیشنهاد دهند و این موضوع موجب افزایش اطمینان خاطر مشتری می گردد. اما نهایتا قیمت معین شده از سوی کارشناس در سند ملک ثبت خواهد شد.


خرید ملک و اخذ شهروندی ترکیه

2. مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز می کنید و واریز الباقی وجه به حساب مالک در روز انتقال سند انجام می گردد.


3. در زمانی کوتاهتر از یک هفته، شما می توانید سند ملک خریداری شده را تحویل گرفته و سپس از اداره مهاجرت این کشور درخواست وقت مصاحبه نمایید.


4. در زمان مشخص شده از سوی این اداره، که عموما کمتر از یک ماه است، بایستی با در دست داشتن تمامی اسناد و مدارک به Göç İdaresi مراجعه نموده و به چند پرسش ساده پاسخ دهید.


5. در نهایت کارت اقامت یک ساله و در مواردی دو ساله به آدرس شما در ترکیه ارسال می شود.


همچنین با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت گذاری نهایی توسط کارشناس شهرداری و به شکل کاملا قانونی انجام می گیرد، پس لازم نیست شما نگران مسائلی از قبیل گران فروشی، کلاهبرداری، اصل نبودن سند، وجود بدهی بانکی بر روی سند، فروش ملک مدنظر به چندین نفر و… باشید و می توانید خریدی با اطمینان خاطر را در این کشور تجربه کنید


خرید خانه در  ترکیه و گرفتن اقامتخرید خانه در  ترکیه و گرفتن اقامت